Üretici Aileyiz

Akdeniz ve Torosların kucaklaştığı Mersin'deki bahçemizde çiftçilik yapan küçük bir aileyiz.

Hemen hemen her çiftçinin yaşadığı sıkıntıları uzun yıllar yaşayıp üretmekten vazgeçme noktasına defalarca geldik. Buna rağmen üretmeye olan tutkumuz nedeni ile her defasında tekrar toprağımıza sarıldık. Kısıtlı bir arazide yaklaşık 50 sene boyunca sadece narenciye üretmişken, 2010 yılından itibaren her fırsatta ürün çeşitliliğimizi ve arazimizi genişletmeye başladık. Aksi halde bir sonraki kuşağa yetecek toprağımız kalmayacak ve tek bir ürün üretmenin riski ile yaşayacaktık. Nitelikli ürünler ile çeşitliliğimizi arttırırken ata yadigarı eski meyvelerimizi de korumaya devam ettik. Avokado, Lime gibi ürünlere bahçemizde yer verirken; Şeker Portakalı, Tatlı Limon, Kan Portakalı gibi eski meyveleri üretmeye devam ettik.

2014 senesine geldiğimizde; ürünlerimizi doğrudan sizlere sunmak adına www.yesillimon.com online satış sitesini oluşturduk. İlk amacımız; Akdeniz Bölgesi dışında pek bulunmayan ama bizim çok sevdiğimiz yeşil limonlarımızı ve endüstriyel zincirde talep görmeyen eski tür meyvelerimizi sizlere ulaştırmaktı. Nitekim gösterdiğiniz ilgi bizleri çok mutlu etti. Şimdi, hem kendi ürünlerimizi hemde soframızdan eksik etmediğimiz Akdeniz'e ait lezzetleri sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz.

 
Organik Tarım Mevzuatını Uyguluyoruz

Ürünlerimizin önemli bir kısmını kendi bahçemizde üretiyoruz. Endüstriyel tarımın aksine; ürünlerimizin ticari verimliliklerinden çok nitelikleri ile ilgileniyoruz. Ağaçlarımızı tertemiz doğada, kaynağından yeni çıkmış taptaze  suyla ve organik gübreler ile yetiştiriyor,  en taze halleri ile sofranıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Karpitleme, mumlama, kimyasal içerikli kağıtlarda muhafaza yöntemlerini asla tercih etmiyoruz.

Üretimizi belgelendirmek ve Organik Tarım mevzuatına uygun üretim yapmak adına 2017 senesinde kendi bahçemiz için Ekotar Kontrol ve Sertifikasyon Merkezi ile işbirliği yapmaya başladık. Şuan için narenciyelerimiz ve avokadolarımız sertifikasyona ve denetime tabi olup ilerleyen senelerde diğer meyvelerimiz için de sertifikalı üretim yapmayı hedeflemekteyiz.

 

Organik Tarıma Geçiş Belgelerimiz
 
 
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR