Bu Topraklara Özgü Lezzetleri
Desteğinizle Koruyoruz

Hepimizin bildiği gibi ülkemiz, tarımsal üretimin ve çeşitliliğin yoğun olduğu köklü bir coğrafya üzerinde yer alıyor. Bu topraklarda, binlerce yılın ardından oluşan zengin bir çeşitliliğe sahibiz. Lakin bu zenginliği değerlendirmek yerine, çok uzun süredir bu topraklarda yetişmiş özel türleri üretmeyi sürderemiyoruz.

Ticari kaygılar, farklılaşan beslenme alışkanlıkları ve benzeri nedenler ile çiftçilerimiz ticari verimi yüksek olan türlere yönelmekte, niteliği ve lezzeti göz ardı edebilmektedirler. Bunun sonucu olarak onlarca yıldır neslini sürdürebilmiş Anadolu'muzun birçok meyvesi maalesef yok olmak üzere.

Aile olarak bizler uzun yetişme süresi, düşük rekolte, kısa raf ömrü ve yüksek fire oranlarına sahip olmalarına  rağmen bu özel lezzetleri korumakta hatta ağaç sayımızı arttırmaktayız. Avokado, lime, çarkıfelek gibi yeni türleri üretmenin yanı sıra; Akdeniz'in eski türlerini her zaman koruyacağız.

Kendi Mikroklimasında Yetişen Meyveler

Bu topraklara ait ağaçlarımız; seralarda yetişmiyor, yoğun ilaçlamaya ve yoğun gübrelemeye ihtiyaç duymuyor. Suni iklimlendirmeye ve besin takviyesine muhtaç olmadan kendi doğal ikliminde ve mevsiminde yetişiyor.

Bu özel meyveleri, sizlerin ilgisi ile, yeniden ve en masum halleri ile üretmekten mutluluk duyuyor; gelirimizin önemli bir kısmını bu türleri çoğaltmaya ayırıyoruz.

 

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR