ÇARKIFELEK - 8 ADET
ÇARKIFELEK - 8 ADET

ÇARKIFELEK - 16 ADET

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : 129,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 119,90 ₺(KDV Dahil)

Yerli üretim Passion Fruit

Yerli Üretim Çarkıfelek diğer adı ile  Passion Fruit 

Asıl adı Passion Fruit ( Tutku Meyvesi) olan ülkemizde Çarkıfelek olarak adlandırılmış bu meyveyi şimdiye kadar hep ithal olarak ve sınırlı satış noktalarında görmekte idik. Passiflora ailesinden oaln bu lezzetli meyvenin ülkemizde üretim denemeleri yapılmaktadır. Ülkemizin sadece Güneyinde yetiştirilme şansı olan bu değerli meyve Mersin'in Anamur ilçesinde çok az da olsa üretilmeye başlandı. Hatta bizde kendi bahçemizde kısıtlı bir alanda denemeler yapıyoruz.  

Çarkıfelek meyvesinin anavatanı Güney Amerikanın subtropik iklime sahip kısımları olmasına rağmen ülkemizde de üretilebiliyor olması oldukça umut verici bir durum. Kendi bahçemizde mahsul alana kadar bu özel meyveyi yine kendi bölgemizin parçası olan Anamur dan tedarik edip sizlere sunmak istedik. Sizlerin ilgisi ile Çarkıfelek Meyvesinin ( Passion Fruit yada Passiflora Meyvesinin) üretiminin giderek artacağını umut ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda belkide çarkıfelek meyvesi ihraç eder hale gelebiliriz:)

 
Çarkıfelek Meyvesi Nasıl Yenir
Önce bıçak yardımıyla  
ortadan kesin

Çarkıfelek meyvesinin
dış kabuğu sertdir, yavaşça kesin iç kısmını dökmemeye gayret edin

Tatlı kaşığı ile iç kısmını çıkarın

Çarkıfelek meyvesinin dış kısmı yenmez. Sadece iç kısmındaki sulu ve çekirdekli kısmı yemelisiniz. Direk bu şekilde yenebileceği gibi, içeceklerinizde yada tatlılarınızın içinde de tüketebilirsiniz

SADECE YERLİ TARIM

Sizlere sunduğumuz ürünlerin büyük bir kısmını kendimiz üretiyor, Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) gibi özel meyveleri ise bulunduğumuz bölgeden temin ederek sizlere ulaştırıyoruz.

Tedarik ettiğimiz ürünlerin üretimini teşvik etmeye, üreticisini desteklemeye gayret ediyoruz. Yerli tarımın ve farklı türlerin değerini biliyor sadece yerli üretim ürünlere ilgi gösteriyoruz.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR