ARI SÜTÜ-BAL-PROPOLİS
ARI SÜTÜ-BAL-PROPOLİS

ARI SÜTÜ-BAL-PROPOLİS

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : 346,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 326,90 ₺(KDV Dahil)

3'lü organik karışım 225 gr

Arı Sütü Bal Propolis Karışımı

İçeriği; Bal %96.7, Arı Sütü %3, Propolis %0.3  

Arı sütü; 5-15 günlük işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinde ürettiği, Kraliçe arıyı beslemek için kullanılan değerli bir besindir. Bir kraliçe arının bir günde binlerce yumurta ürettiği ve besin kaynağının arı sütü olduğu düşünüldüğünde bile arı sütünün çok değerli bir besin olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca; Arı sütünü üreten işci arılar 40 gün civarı yaşıyor ancak arı sütü yiyerek hayatını geçiren kraliçe arı ise ortalama 6 yıl yaşayabiliyor. 

Propolis; Arı kolonisinin kendini mikroplardan korumak amacı ile ürettiği reçinemsi maddedir. Arılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını kapatmak ve kovanda ölen canlıları yalıtmak amacı ile de propolis kullanır. Propolisin bakterileri yok etme özelliği ile kovandaki yaşam korunur. Polen; bal gibi arının ürettiği bir besindir. Birçok çiçeğin besinini barındıran polen; arı kolonisinde, genç arıları beslemek üzere kullanılır. İçerisinde yararlı olduğu bilinen 22 aminoasit ve 27 madensel tuz, karbonhidrat ve ferment barındırmaktadır.

 
 Güvenilir Besin
Karışımın Kullanımı

 

En iyi şekilde faydalanmak için sabah kahvaltıdan önce tüketiniz. Ürünün faydasını hissedebilmek için 4-6 hafta düzenli olarak tüketilmesi önerilir.
Önerilen günlük kullanım miktarı: Yetişkinlerde 18 gram/gün (Yaklaşık 2 tatlı kaşığı), çocuklarda (2-12 yaş) 6 gram/ gün (Yaklaşık 1,5 çay kaşığı) (Çocuğun ağırlığının kilogramı başına 0,2 g)

Organik Sertifikalı

Birbirinden özel arı ürünlerinin, üretiminden ambalajlanmasına kadar her aşaması, T.C Tarım Bakanlığı ve bağımsız sertifikalandırma kuruluşu tarafından denetlenir ve belgelendirilir.

TOROSLARDAN ORGANİK SERTİFİKALI BAL ÜRÜNLERİ

Sizlere kendi ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra, bölgemizde üretiliyor olmasından gurur duyduğumuz, özel ürünleri de sunuyoruz. Duydukları güvenin etkisi ile, birçok dostumuz bizden Toros Balı talep ediyordu. Güvenilirliği ciddiyetle sorgulanması gereken bal ürünleri konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle; bulunduğumuz ilçede ödüllü ve organik sertifikalı bal ürünleri üreten Eğriçayır Arı Ürünleri markası ile işbirliği yapmaya ve sizlere Torosların en lezzetli bal ürünlerini sunmaya karar verdik. Aile olarak güven duyarak tükettiğimiz bu özel ürünleri sizlerle gönül rahatlığıyla paylaşıyoruz.

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR