OKALİPTUS BALI- 320 GR
OKALİPTUS BALI- 320 GR

OKALİPTUS BALI- 320 GR

Fiyat : 75,75 ₺(KDV Dahil)

Akdeniz'e özgü farklı bir bal

Şahbaz Çaylı Okaliptus Balı

Mersingiller familyasından olan okaliptus ağacı ülkemizin Akdeniz kıyılarında yetişebilmektedir.  

Okaliptus ağacı tıbbı kullanımı olan faydalı bir bitkidir. Bilinen en büyük etkisi solunum enfeksiyonlarına iyi gelmesidir. Başta bu özelliğinden ötürü birçok ilacın üretiminde kullanılır.

Sizlere sunduğumuz Okaliptus balı, Mersin'de 1939 yılında kurulan Türkiye'nin ilk okaliptus ormanlarında üretilmiştir. Ülkemizde ve bölgemizde Okaliptus ormanı maalesef çok kısıtlı miktardadır. Bu nedenle okaliptus balı ülkemizde çok sınırlı miktarda yapılmaktadır. Bölgemizin bu değerli balını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Okaliptus balı çeşitleri pastörizasyon işleminden geçirilmediği için ham bal statüsündedir. Ham bal olduğu için mutfağınızda bir süre sonra kristalleşebilir, bu normal bir durum olup, balınızın işlenmemiş olduğunu gösterir. Kristalleşen balı, kristal hali ile de tüketebileceğiniz gibi sıcak suyun içerisinde kavanozu ile bekleterek eski haline dönüştürebilirsiniz.

 
Akdeniz den Okaliptus Balı
Okaliptus Balının faydaları

 

Okaliptus balının akciğer hastalıklarına faydalı olduğu bilinmektedir. Özellikle astım hastaları tarafından tüketilmesi önerilir. Sporcular nefes açma amaçlı okaliptus balı tercih edebilir

Eğriçayır Arı Ürünleri

Bal ürünlerinde güven unsurunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bal üretimi yapmadığımız için sizlere bölgemizde üretim yapan ve dünyaca ünlü ürünler üreten eğricayır markasının özenle ürettiği arı ürünlerini sunuyoruz.

AKDENİZDEN OKALİPTUS BALI

Sizlere kendi ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra, bölgemizde üretiliyor olmasından gurur duyduğumuz, özel ürünleri de sunuyoruz. Duydukları güvenin etkisi ile, birçok dostumuz bizden Akdeniz Balı talep ediyordu. Güvenilirliği ciddiyetle sorgulanması gereken bal ürünleri konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle; bulunduğumuz ilçede ödüllü ve organik sertifikalı bal ürünleri üreten Eğriçayır Arı Ürünleri markası ile işbirliği yapmaya ve sizlere Torosların ve Akdenizin en lezzetli bal ürünlerini sunmaya karar verdik. Aile olarak güven duyarak tükettiğimiz bu özel ürünleri sizlerle gönül rahatlığıyla paylaşıyoruz.

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR