SEDİR BALI-450GR
SEDİR BALI-450GR

SEDİR BALI-450GR

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : 329,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 309,90 ₺(KDV Dahil)

Eğriçayır organik sedir balı

Organik Sedir Balı

Sedir ağaçları Mersin’in Toros Dağlarında 1200m ile 2000m rakımda yer alır. Ana vatanı Toros dağları olan Sedir ağaçları 2000 yıla kadar yaşayabilir, etkileyici bir görünümü ve mis gibi bir kokusu vardır. Sedir balı, aslında bir çiçek balı değil de salgı balıdır. Mevsim sıcaklığı ve yağmurlara bağlı olarak sedir ağacı üzerinden basra böceği, sedir öz suyunu tüketerek bir salgı oluşturur. Oluşan bu salgıyı arılar kovana taşır ve sedir balını yaparlar. Mevsim şartlarına göre üretildiği için sınırlı miktarda üretimi yapılır ve her sene üretilemez. Akdeniz bölgesinde tadı çok sevilerek ve şifa niyetine tüketilir. Kendine has bir aroması vardır. Toros Dağlarında, organik arıcılık yöntemi ile üretilen organik sedir balını beğenininize sunarız 

Eğriçayır Organik bal çeşitleri pastörizasyon işleminden geçirilmediği için ham bal statüsündedir. Ham bal olduğu için mutfağınızda bir süre sonra kristalleşebilir, bu normal bir durum olup, balınızın işlenmemiş olduğunu gösterir. Kristalleşen balı, kristal hali ile de tüketebileceğiniz gibi sıcak suyun içerisinde kavanozu bekleterek eski haline dönüştürebilirsiniz. 

 
Torosların Dünyaca Ünlü Balı
Ödüllü Bal

Eğriçayır Balı Uluslararası yarışmalarda aşağıdaki madalyaları kazanmıştır:
2019 Apimondia'da Kanada'da Altın
2015 BiolMiel İtalya'da Altın
2014 BiolMiel İtalya'da Altın
2013 Ukrayna Apimondia'da Gümüş
2013 BiolMiel İtalya'da Gümüş
2011 Slovenya Apimedica'da Gümüş
2009 Fransa 'da Apimondia'da Bronz

Organik Sertifikalı

Birbirinden özel arı ürünlerinin, üretiminden ambalajlanmasına kadar her aşaması, T.C Tarım Bakanlığı ve bağımsız sertifikalandırma kuruluşu tarafından denetlenir ve belgelendirilir.

TOROSLARDAN ORGANİK SERTİFİKALI BAL ÜRÜNLERİ

Sizlere kendi ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra, bölgemizde üretiliyor olmasından gurur duyduğumuz, özel ürünleri de sunuyoruz. Duydukları güvenin etkisi ile, birçok dostumuz bizden Toros Balı talep ediyordu. Güvenilirliği ciddiyetle sorgulanması gereken bal ürünleri konusunda çok dikkatli olmamız gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle; bulunduğumuz ilçede ödüllü ve organik sertifikalı bal ürünleri üreten Eğriçayır Arı Ürünleri markası ile işbirliği yapmaya ve sizlere Torosların en lezzetli bal ürünlerini sunmaya karar verdik. Aile olarak güven duyarak tükettiğimiz bu özel ürünleri sizlerle gönül rahatlığıyla paylaşıyoruz.

 

 

 

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR