ANAMUR MUZU -1KG
ANAMUR MUZU -1KG
ANAMUR MUZU -1KG
ANAMUR MUZU -1KG
ANAMUR MUZU -1KG

ANAMUR MUZU -1KG

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : 59,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 49,90 ₺(KDV Dahil)

İşlem görmemiş yerli muz

Muzların En Lezzetlisi Anamur Muzu

Anamur Muzu Mersin'in Anamur İlçesinde yetişen çok lezzetli bir muz türüdür. Yerli muz olarak bilinen en meşhur muzdur. Aslen 1860 lı yıllarda ülkemize gelen bu muz türü Anadolu'nun kıymetli türleri arasında yerini almıştır. 

Çok iri ve gösterişli olmamasına rağmen Anamur Muzu az rastlanır bir aromaya ve kokuya sahiptir. Ağacının az meyve vermesi, meyvelerinin ise ince kabuklu olması nedeni ile maalesef Anamur Muzu bahçelerinin önemli bir kısmı, yerini yeni nesil endüstriyel muz seralarına bırakmaktadır. Buna rağmen;  yeni nesil bu muz türlerinin aksine Anamur Muzu aroması ile damaklarda iz bırakabilen nadide bir türdür.

Bebeğiniz için Özellikle Tavsiye Ediyoruz
Kimyasalsız Sararır

Endüstriyel muzların aksine muzlarımızı kimyasal kullanarak sarartmıyoruz. Organik  olarak  sararmaları  için  yeşil halde ve mümkünse bir elma ile beraber muhafaza edebilirsiniz. Elinize geçtiğinde henüz sararmamış ise, beraberinde gönderdiğimiz kağıda sarılı vaziyette birkaç gün bekletmelisiniz.

Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Anamur Muzunuz veya Erdemli Muzunuz tamamen sarardıktan sonra hemen tüketmeyecek iseniz. Hava ile temasını kesmek için poşet içerisinde veya streçleyerek oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz.

HİLESİZ & KATKISIZ ÜRETİM

Ürünlerimizi tertemiz doğada, kaynağından yeni çıkmış doğal suyla ve organik gübreler ile yetiştiriyor, en doğal ve en taze halleri ile sofranıza ulaştırıyoruz.

Karpitleme, mumlama, kimyasal içerikli kağıtlarda muhafaze etme yöntemlerini asla tercih etmiyoruz.

Gerekli durumlarda Bazı Ürünlerimiz için Tarım Kredi Kooparatifi gözetiminde ve tavsiyelerinde ilaçlama gerçekleştiriyoruz. Kalıntı oluşturabilecek ilaç asla kullanmıyoruz. Bahçemizi gezme imkanınız olur ise ağaçlarımızda gezinen salyangoz, arı, kelebek ve uğur böceklerimizden doğallığımızı farkedeceksiniz.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR