AVOKADO (REED) -1 KG
AVOKADO (REED) -1 KG
AVOKADO (REED) -1 KG

AVOKADO (REED) -1 ADET

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : 89,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 79,90 ₺(KDV Dahil)

1 adet  Ortalama  250 -300 Gr

Reed Avokado

Sizlere sadece mevsiminde yetişen, buzhanede beklememiş taze avokado sunmak istiyoruz. Çünkü avokadonun bu şekilde daha lezzetli ve daha sağlıklı olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizde Ağustos ayından Nisan ayına kadar avokado yetiştirilebilmektedir. Bu dönem içerisinde sizlere taze avokado sunabilmek için 5 farklı tür avokado yetiştiriyoruz. Rit isimli bu tür Ocak ortasından Mart sonuna kadar ki dönemde olgunlaşan sert kabuklu bir türdür. Bu tür diğer türlere göre iri meyveli olup daha çok su içerir. Yetiştirilmesi zor olduğu için bu tür Türkiyede çok az üretilmektedir. Bu nedenle marketlerde, manavlarda bu cinsi görmeniz neredeyse mümkün olmaz. ve  

Rit avokado diğer türlere kıyasla daha geç yumuşar. Kabuğu sert olduğu için yumuşayıp yumuşamadığını anlamak biraz güç olsa da, sap kısmından bakarak kabuk ile iç meyvenin ayrıldığını gözlemleyebilirsiniz. Arada boşluk oluşması avokadonuzun yenmeye hazır olduğunu gösterir. Yinede meyveyi ell sıkarak da yumuşadığını anlamak çok zor olmayacaktır. Rit avokadonuzu soymak yerine ortadan ikiye kestikten sonra kaşık yardımı ile iç kısmını kabuktan ayırabilirsiniz.

Rit türü avokadolarımızın her biri 300-400 gr civarıdır.

 
Her Zaman Dalından
Nasıl Muhafaza Edilmeli

Avokadolarımız sizlere muhtemelen sert vaziyette ulaşacak.Yumuşadıktan sonra tüketilmesi uygun olacaktır. Hızlıca yumuşamasını istediğiniz avokadoların yanına elma koyabilirsiniz. Yumuşayana kadar oda sıcaklığında muhafaza edip, yumuşadıktan sonra ise dolapta saklamanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Tüketebilirsiniz

Rit avokadonuzu soymak yerine ortadan ikiye kesip ardından kaşık yardımı ile iç kısmını kabuktan ayırabilirsiniz. Rit avokadoyu Ezmek yerine dilimlemenizi tavsiye ederiz. Dilimledikten sonra tuz ve limon ilave etmenizi öneriyoruz.Tuz ve limon yerine bal ve ceviz ikilisini de tercih edebilirsiniz.

HİLESİZ & DOĞAL TARIM

Ürünlerimiz tertemiz doğada, kirlenmemiş taze suyla sulanır. Üretim aşamasında kimyasal gübreler yerine hayvanlardan elde edilen doğal gübre kullanılır. Meyveyi geliştirmek için hormonlar, gösterişli olmaları için kimyasallar kullanılmaz.

Meyvelerimiz mevsiminde toplanıp, raf ömrünü uzatacak faaliyetlere maruz bırakılmadan sizlere ulaştırılır.

Yesillimon.com dan satın alacağınız meyveler asla parafinlenmez, mumlanmaz, kimyevi madde ile yıkanmaz. Yolda bozulma pahasına dalından koptuğu gibi sizlere ulaşır.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR