BEYAZ KİRAZ REÇELİ - 650 GR
BEYAZ KİRAZ REÇELİ - 650 GR

BEYAZ KİRAZ REÇELİ - 500 GR

İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : 39,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 34,90 ₺(KDV Dahil)

Ev yapımı, katkısız ve bol taneli

Mevsiminde Yetişen Yayla Kirazından

Her yerde bulunması mümkün olmayan, büyük şehirlere pek uğramayan beyaz kirazları Toros yaylalarından getirtiyoruz. Bu nadide kirazları önce güzelce temizliyor sonra çekirdeklerini ve sap kısımlarını ayıklıyoruz. Ardından üzerine pancar şekeri ilave ederek pişiriyoruz. Kıvam alması için biraz limon sıkıp kısa bir süre daha pişiriyoruz. Piştikten sonra 1 haftaya yakın güneşte dinlendiriyoruz. Reçelimiz net 650 gr, cam kavanozunda brüt 950 gr kadardır.   

Rengi sapsarı olmasına rağmen bu kiraza halk arasında beyaz kiraz denildiğini de dip not olarak iletelim.  

Reçellerimizde koruyucu madde bulunmadığı için hava ile temas eden üst yüzeyinde küf oluşabilir. Bu durum normal bir durum olup reçelin doğallığını gösterir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız üst katmanı kaşıkla sıyırıp kalan kısmı gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz 

 
Geleneksel Kiraz Reçeli
Glikoz Şurubu &
Koruyucu İçermez

Kiraz reçelimiz geleneksel usule göre; koruyucu, renklendirici madde ilave edilmeden hazırlandı. Tatlandırmak için yalnızca pancar şekeri kullanıldı. Güneşte kurutularak özleştirildi.

Saklama Koşulları

Reçelimiz koruyucu kimyasal içermez. Buz dolabı dışında serin bir yerde saklayabilirsiniz. Şayet hava sıcak ise buz dolabında çok soğuk olmayan bir yerde saklayabilirsiniz. Buz dolabında saklanması halinde şekerlenme görülebilir. Böyle bir durumda sıcak suda bekleterek şekeri eritebilirsiniz.

HİLESİZ & DOĞAL REÇEL

Reçellerimizin hiçbirinde koruyucu, kimyasal tatlandırıcı ya da glikoz şurubu kullanılmamaktadır. Gösterişli olmaları veya raf ömrünü uzatmak için gereksiz kimyasallara maruz kalmazlar. Yüzyıllardır nasıl üretildi ise aynı şekilde üretilir ve sofranıza ulaşır.

Reçel yapımında kullandığımız meyveler mevsiminde yetişmiş lezzetli ve hormonsuz meyvelerdendir. 

Bol taneli ve mümkün mertebe az şekerli reçeller üretip ilk günden itibaren cam kavanozlarında güneş görmeyecek şekilde muhafaza etmekteyiz.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR