KARABUĞDAY EKMEK -600 GR
KARABUĞDAY EKMEK -600 GR

KARABUĞDAY EKMEK -600 GR

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : 64,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 54,90 ₺(KDV Dahil)

Odun ateşinde, ekşi mayalı

Nohut mayası odun ateşi ve GDO suz buğday

Genetiği değiştirilmemiş arı ırk esmer buğdayımızı Mersin'in Tarsus ilçesinden temin ediyor, daha sonra tanıdığımız bildiğimiz bir değirmende, kepeğini ayırmadan un haline getiriyoruz.  

Elde ettiğimiz unumuzu kendi ürettiğimiz doğal fermante ekşi maya ile yoğurarak içerisine zeytinyağı ve bir miktar tuz ilave ediyoruz. İyice yoğrulan hamurumuzu ekmek kalıpları içerisinde bir süre dinlenmeye bırakıyoruz. Pişime hazır hale gelen hamurumuzu odun ateşinde ağır ağır pişiriyoruz.

Karabuğdayımız Greçka adı verilen Rus tohumu değildir. Anadolu'da yüz yıllardır yetişen ve karabugday olarak bilinen eski bir buğday türüdür. Siyez buğdayı gibi, karakılçık buğdayı gibi eski bir buğday olduğu için gluten oranı düşüktür.

 

 
Doğal Fermante Ekşi Mayalı Ekmek
Odun Ateşinde Pişiyor

Nohut mayasından elde ettiğimiz ekşi mayalı ekmeğimiz odun ateşinde ağır
ağır pişiyor.

Nasıl Muhafaza Edilmeli

Yolda geçen süre içerisinde ekmeğiniz nemlenebilir. Size ulaştığında ekmeğinizi ambalajından çıkarıp yaklaşık 1 saat boyunca nemini atmasını sağlayınız sonrasında tekrar ambalajına sarınız. Bu işlemin ardından buzdolabında 1 hafta  kadar muhafaza edebilirsiniz. Soğukta kaldığı için biraz serteşleşecektir lakin tüketmeden önce dilimleyip ekmek kızartma makinesinde yada önceden ısıtılmış döküm tencerede, kapağı kapalı vaziyette, ısıtmanız halinde yumuşayacaktır. Ekmek içerisinde hapsolan nem ısı etkisi ile ekmeğinizi ilk günkü tazeliğine ulaştıracaktır.

HİLESİZ TARIM

Ürünlerimiz tertemiz doğada, kirlenmemiş taze suyla sulanır. Üretim aşamasında kimyasal gübreler yerine hayvanlardan elde edilen doğal gübre kullanılır. Meyveyi geliştirmek için hormonlar, gösterişli olmaları için kimyasallar kullanılmaz.

Meyvelerimiz mevsiminde toplanıp, raf ömrünü uzatacak faaliyetlere maruz bırakılmadan sizlere ulaştırılır.

Yesillimon.com dan satın alacağınız meyveler asla parafinlenmez, mumlanmaz, kimyevi madde ile yıkanmaz. Yolda bozulma pahasına dalından koptuğu gibi sizlere ulaşır.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR