ENTERDONAT LİMON -1KG
ENTERDONAT LİMON -1KG

ENTERDONAT LİMON -1KG

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : 44,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 39,90 ₺(KDV Dahil)

Taze, yoğun aromalı, parafinsiz

Bahçemizin Mahsulü

Çok uzun yıllardır ülkemizde üretilen ve genellikle sonbaharda hasat edilen enterdonat limon ince ve kendine özgü rehalı kabuklara sahiptir. Lifli iç kısım sayesinde suyunu çok kolay salmaz . Suyunu daha rahat çıkarabilmek için meyvenin dikine ve yanak kısmından kesilmesi gerekir.

Tertemiz doğada, kaynak suları ile sulanan ve insan sağlığını olumsuz etkileyecek maddeler kullanmadan yetişen ağaçlarımızdan tek tek topladığımız yeşil limonlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeşil Limonlarımız lime veya misket limon değildir.

Mükemmel yiyecek ve içecekleriniz için Yeşil Limonlarınızı buzdolabında saklayıp, 15 gün içerisinde tazeliğini yitirmeden tüketmenizi tavsiye ederiz.

 
İlaçsız ve Taptaze
En Kıymetli Kısmı & Yeşil Kabukları

Yeşil Limonlarımızın taze yeşil kabukları içerdiği aromatik esanslar sayesinde yiyecek ve içeceklerinize yoğun aroma, ferah bir tat sağlayacaktır. Üstelik kimyasallara maruz kalmaz, dalından koptuğu hafta kapınıza ulaşır. 

Nerelerde Kullanabilirsiniz 

Kabuk kısımlarını kek, pasta, limonata, dondurma yapımında, salatalarda veya direkt tüketerek kullanabilirsiniz. İç kısmı ile beraber dilimleyip, içeceklerinize aroma vermek için tercih edebilirsiniz. Bunların dışında sarı limon kullanabileceğiniz, aklınıza gelecek her yerde yeşil limon kullanabilirsiniz.

HİLESİZ & KATKISIZ ÜRETİM

Narenciye olarak tanımlanan Limon, Portakal, Mandalina gibi meyvelerin tamamı gözenekli kabuklara sahiptir. Endüstriyel tarımda, meyvenin nefes alabilmesini sağlayan bu gözenekler mumsu veya solisyonumsu maddeler ile kaplanır. Böylece meyvenin raf ömrü artmış olur. Bu maddelerin hemen hemen tamamı ürünün raf ömrünü uzattığı gibi meyvenin parlaklığını da arttırır. Böylelikle meyve hem daha albenili olur hem de çürümeye karşı haftalarca dayanır.

Genel olarak parafinleme adı verilen bu işlem bu etkilerinin yanı sıra ürünün doğallığını bozar. Bu maddeler gözeneklerden meyvenin iç kısımlarına ulaşabilir ve farkında olmasak bile vücudumuza taşınma riski mevcuttur.

Yesillimon.com dan satın alacağınız narenciyeler asla parafinlenmez, mumlanmaz, kimyevi madde ile yıkanmaz. Yolda bozulma pahasına dalından koptuğu gibi sizlere ulaşır.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR