ERDEMLİ MUZU -1KG
ERDEMLİ MUZU -1KG
ERDEMLİ MUZU -1KG
ERDEMLİ MUZU -1KG
ERDEMLİ MUZU -1KG
ERDEMLİ MUZU -1KG
ERDEMLİ MUZU -1KG

ERDEMLİ MUZU -1KG

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : 59,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 49,90 ₺(KDV Dahil)

Kimyasalsız yabani muz

Anadolunun Yok Olan Muzu

Erdemli Muzu çok uzun yıllardır bölgemizde yetişen yabani bir muz türüdür. Mersin'in Erdemli ilçesi bu muz türünün doğal yetişme alanıdır. Bu nedenle diğer muzların aksine sera ortamına ve gübre takviyesine ihtiyaç duymadan yetişir. Ticari değeri diğer muzlara kıyasla bir hayli düşük olsa da Anadolu'nun yok olmaya yüz tutan bu lezzetinin çok daha sağlıklı olduğunu biliyor ve sizlerle paylaşıyoruz. . 

Mayhoş tadı ve düşük şeker oranı ile farklı bir muz deneyimi yaşatan bu meyveyi biz çok seviyoruz ve yok olmasını istemiyoruz. Sizlerin de beğenisini kazanması ile Erdemli Muzunu tekrar kazanacağımıza inanıyoruz.

Bebeğiniz için Özellikle Tavsiye Ediyoruz
Düşük Şeker
Bol Bol Vitamin ve Mineral

Muzlarımız sera ortamında kimyasal desteği ile hızlıca yetiştirilmez. Doğal ikliminde ve açık havada ağır ağır yetişir. Böylelikle hem gün ışığını hem de doğal yollarla topraktan bol miktarda mineral alır.

Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Diğer muzların aksine Erdemli Muzlarımızı karpit ile sarartmıyoruz. Size ulaşana kadar yolda sararmaz ise, yeşil renkli olarak elinize ulaşacaktır. Muzlarınızı doğal yolla sarartmak için oda sıcaklığında (mümkünse elma ile beraber) kağıda sarılı olarak muhafaza ederseniz 3-7 gün içerisinde tamamen sararacaktır.

HİLESİZ & KATKISIZ ÜRETİM

Ürünlerimizi tertemiz doğada, kaynağından yeni çıkmış doğal suyla ve organik gübreler ile yetiştiriyor, en doğal ve en taze halleri ile sofranıza ulaştırıyoruz.

Karpitleme, mumlama, kimyasal içerikli kağıtlarda muhafaze etme yöntemlerini asla tercih etmiyoruz.

Gerekli durumlarda bazı ürünlerimiz için Tarım Kredi Kooparatifi gözetiminde ve tavsiyelerinde ilaçlama gerçekleştiriyoruz. Kalıntı oluşturabilecek ilaç asla kullanmıyoruz. Bahçemizi gezme imkanınız olur ise ağaçlarımızda gezinen salyangoz, arı, kelebek ve uğur böceklerimizden doğallığımızı fark edeceksiniz.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR