KAN PORTAKALI -1KG
KAN PORTAKALI -1KG
KAN PORTAKALI -1KG

KAN PORTAKALI -1KG

Fiyat : 49,90 ₺(KDV Dahil)

Eski tür gerçek Kan Portakalı

Eski tür Kan Portakalı

Kan Portakalı; aroması ve yüksek vitamin değeri bakımından nitelikli bir tür olmasına rağmen maalesef günümüzde pek üretilmiyor. Ticari veriminin düşük olması nedeni ile üreticiler tarafından dikilmeyen hatta bahçelerden sökülen bir türdür.  

Endüstrieyel tarımda Kan Portakalı'nın yer bulamama nedeni; ince kabuklu oluşu ve hızlı çürümesidir. Bu özelliğinden ötürü raf ömrü kısadır ve elden ele dolaştıktan sonra marketlerde yer alması zordur.

 

Günümüz gıda zincirinin aksine bu nadide portakalı dalından koparır koparmaz sizlere ulaştırdığımız için raf ömrünün kısa oluşu bizi çok ilgilendirmiyor. Doğrudan son tüketiciye ulaşıyor olmanın avantajını kullanarak, eşe dosta gururla ikram ettiğimiz bu kıymetli portakalı artık sizlerle de paylaşıyoruz.

.

 
Dalından Koptuğu Gibi
Kabuklarıyla Tüketin

Kan Portakalı kabuğu diğer portakal kabukları kadar acı ve kalın değildir.
Kabuklar bol miktarda faydalı besin barındırır. Üstelik koruyucu madde ile kaplanmayıp, ilaçlı kağıtlara sarılmadığından,  kabukları ile beraber gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Hem Yemelik
Hem Sıkmalık

Kan Portakallarımızı yemelik olarak tüketebileceğiniz gibi sıkmalık olarak da tüketebilirsiniz. Diğer portakallara kıyasla kat ve kat fazla C vitamini ve potasyum içerir.

HİLESİZ & DOĞAL TARIM

Narenciye olarak tanımlanan Portakal, Limon, Mandalina gibi meyvelerin tamamı gözenekli kabuklara sahiptir. Endüstriyel tarımda, meyvenin nefes alabilmesini sağlayan bu gözenekler mumsu veya solisyonumsu maddeler ile kaplanır. Böylece meyvenin raf ömrü artmış olur. Bu maddelerin hemen hemen tamamı ürünün raf ömrünü uzattığı gibi meyvenin parlaklığını da arttırır. Böylelikle meyve hem daha albenili olur hem de çürümeye karşı haftalarca dayanır.

Genel olarak parafinleme adı verilen bu işlem bu etkilerinin yanı sıra ürünün doğallığını bozar. Bu maddeler gözeneklerden meyvenin iç kısımlarına ulaşabilir ve farkında olmasak bile vücudumuza taşınma riski mevcuttur.

Yesillimon.com dan satın alacağınız narenciyeler asla parafinlenmez, mumlanmaz, kimyevi madde ile yıkanmaz. Yolda bozulma pahasına dalından koptuğu gibi sizlere ulaşır.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR