KAYA KORUĞU TURŞUSU
KAYA KORUĞU TURŞUSU
KAYA KORUĞU TURŞUSU

KAYA KORUĞU TURŞUSU

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : 99,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 79,90 ₺(KDV Dahil)

İyot zengini, elma sirkeli

Kaya Koruğu

Kaya Koruğumuz cam kavanozu ile beraber net 450 gr dır. Süzme koruk miktarı ise 280 gr kadardır.  

Kaya Koruğu; temiz denizlerin kayalık kısımlarında yetişen yarı yosunsu bir bitkidir. 

Kaya Koruğumuzu Mersin' in Taşucu ilçesinden topluyoruz. Mersin'in tertemiz denizinden tazecik toplanan kaya koruğu; sirke, tuz ve limon ile turşu haline getirilir. Kaya Koruğu turşusu  bol miktarda iyot içermesi ile bilinir. Vücudun iyot ihtiyacı "iyotlu sofra tuzları" yerine kaya koruğu yenilerek karşılanabilir. 

Uzun süre muhafaza etmek için buzdolabında saklamanızı öneriyoruz.

 
Akdenizin Tertemiz Kıyılarından
İştah Açıcı
Lezzetli Bir Meze

Akdeniz bölgesinde özellikle balık sofralarında kaya koruğu turşusu baş köşede yer alır. Etli yaprakları ve deniz mineralleri ile kendine özgü bir turşudur.

Faydaları

En belirgin faydası; iyot zengini olmasından dolayı tiroid bezine iyi gelmesi, guatr problemleri için faydalı olmasıdır. Ayrıca çok besleyici ve toksin atıcıdır. Cilt iltihaplarına, egzamaya, bağırsak yaralarına ve ishale iyi gelir. Safrayı düzenler, bağırsak kurtlarını düşürür. Kilo vermeye yardımcı olur.

HİLESİZ & DOĞAL TARIM

Ürünlerimiz tertemiz doğada, kirlenmemiş taze suyla sulanır. Üretim aşamasında kimyasal gübreler yerine hayvanlardan elde edilen doğal gübre kullanılır. Meyveyi geliştirmek için hormonlar, gösterişli olmaları için kimyasallar kullanılmaz.

Kaya Koruğu gibi bizzat üretmediğimiz ürünleri doğal ortamından toplayıp sizlere sunuyoruz. Geleneksel yöntemler ile turşu haline getirip sizlere iletiyoruz.

 

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR