ŞADOK - 3 ADET 2 KG
ŞADOK - 3 ADET 2 KG
ŞADOK - 3 ADET 2 KG

ŞADOK -MİNİMUM 2 KG

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : 169,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 149,90 ₺(KDV Dahil)

Yerli pomelo, ağaç kavunu

Yerli üretim Pomelo

Pomelo veya Şadok olarak bilinen ve Türkçe'de Ağaç Kavunu olarak adlandırılmış olan bu meyve aslında güney doğu asya kökenli bir meyvedir. Hindistan'da "çocukların futbol topu" olarak adlandırılmasından anlaşılacağı gibi iri bir meyvedir. En azından bizim bildiğimiz narenciyelerin en büyüğü olduğunu söyleyebiliriz.  

Şadok meyvesi bol miktarda c vitamini içerir. Yağ yakıcı özelliği yüksektir ve aynı zamanda içeriğindeki hesperedin glikoziti sayesinde kılcal damarları güçlendirir.  

Ülkemizde yeni yetişmeye başlayan bu özel narenciyeyi sizlere Mersin'den ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 
Dalından Koptuğu Gibi
Memnuniyetinizi
Önemsiyoruz

Koruyucuyla kaplanmadığı ve mevsim şartlarının da etkisi ile kargoda geçen sürede çürüme olabilir.   Nadiren de olsa böyle bir durumda telafi etmeye  söz veriyoruz.

Nasıl Tüketilir

Şadok meyvesi az sulu bir narenciyedir. Kalın kabuklara ve kalın meyve zarına sahiptir. Kalın kabukları ve ardından meyve zarı soyularak içerisindeki pembe meyve kısmı yenir.

HİLESİZ & DOĞAL TARIM

Narenciye olarak tanımlanan Greyfurt, Portakal, Limon, Mandalina gibi meyvelerin tamamı gözenekli kabuklara sahiptir. Endüstriyel tarımda, meyvenin nefes alabilmesini sağlayan bu gözenekler mumsu veya solisyonumsu maddeler ile kaplanır. Böylece meyvenin raf ömrü artmış olur. Bu maddelerin hemen hemen tamamı ürünün raf ömrünü uzattığı gibi meyvenin parlaklığını da arttırır. Böylelikle meyve hem daha albenili olur hem de çürümelere haftalarca dayanır.

Genel olarak parafinleme adı verilen bu işlem bu etkilerinin yanı sıra ürünün doğallığını bozar. Bu maddeler gözeneklerden meyvenin iç kısımlarına ulaşabilir ve farkında olmasak bile vücudumuza taşınma riski vardır.

Yesillimon.com dan satın alacağınız narenciyeler asla parafinlenmez, mumlanmaz, kimyevi madde ile yıkanmaz. Yolda bozulma pahasına dalından koptuğu gibi sizlere ulaşır.

PAYLAŞ
Etiketler
ŞADOK, AĞAÇ KAVUNU, pamelo,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR