TURUNÇ REÇELİ - 650 GR
TURUNÇ REÇELİ - 650 GR

TURUNÇ REÇELİ - 500 GR

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : 69,90 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 59,90 ₺(KDV Dahil)

Ev yapımı, katkısız ve bol taneli

Turunç Meyvesi

Limon, portakal, greyfurt gibi meyveler turunçgil ailesine mensuptur. Halk arasında pek bilinmese de tüm turunçgillerin kaynağı turunç fidanıdır. Önce çekirdekten turunç fidanı elde edilir daha sonra bu fidanlar, aşılama yöntemi ile, diğer narenciye çeşitlerine dönüştürülür. Bu nedenledir ki evinizdeki limon çekirdekleri ile limon, portakal çekirdekleri ile de portakal ağacı elde edemez, turunç fidanı elde edersiniz.   

Turunç fidanı turunçgillerin elde edilmesinde kullanılırken yetişmiş turunç ağacının farklı bir işlevi daha vardır. Yetişmiş turunç ağaçları tozlaşmaya yardımcı olarak diğer ağaçların daha çok meyve vermesine yardımcı olur. Bu faydasından dolayı hemen hemen her narenciye bahçesinde bir iki tane de olsa turunç ağacı bulunur.  

Turunç meyvesinin sulu iç kısmı acımsı bir tada sahiptir. Kabuk kısımları ise bol miktarda life ve yoğun narenciye aromasına sahiptir. Bu nedenle suyundan ziyade, reçel yapımı için, kabukları tercih edilir.  

 
Hem Reçel Hem Tatlı Olarak Tüketebilirsiniz
Glikoz Şurubu &
Koruyucu İçermez

Turunç Reçelimiz geleneksel usule göre Turunç meyvesinin kabukları ile yapılır. Hiçbir şekilde koruyucu madde içermez. Tatlandırmak için yalnızca pancar şekeri kullanılır. Bol ve iri tanelidir. Sadece reçel olarak değil tatlı olarak da deneyiniz.

Yapımı Biraz Zahmetli

Turunç reçelinin yapımı diğer reçellere göre bir hayli zahmetlidir. Meyve önce rendelenir, ardından kabukları ufak parçalar halinde soyulur ve rulo halinde pamuk ipliğine  dizilir. 1 hafta kadar suda bekletilir. Sürekli suyu değiştirilerek acılığından arındırılır. Son aşamada şeker ile kaynatılarak reçel halini alır.

HİLESİZ & DOĞAL REÇEL

Reçellerimizin hiçbirinde koruyucu, kimyasal tatlandırıcı ya da glikoz şurubu kullanılmamaktadır. Gösterişli olmaları veya raf ömrünü uzatmak için gereksiz kimyasallara maruz kalmazlar. Yüzyıllardır nasıl üretildi ise aynı şekilde üretilir ve sofranıza ulaşır.

Reçel yapımında kullandığımız meyveler mevsiminde yetişmiş lezzetli ve hormonsuz meyvelerdendir. 

Bol taneli ve mümkün mertebe az şekerli reçeller üretip ilk günden itibaren cam kavanozlarında güneş görmeyecek şekilde muhafaza etmekteyiz.

PAYLAŞ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR